Szczepienia dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

zdrowie naszych Najmłodszych Pacjentów wymaga szczególnej troski i zapobiegliwości.

 

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z informacją na temat niektórych chorób mogącym zagrozić zdrowu i życiu naszych dzieci.

MENINGOKOKI

Szczepienie od 2 miesiąca życia

 

Meningokoki to bakterie wywołujące zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych. Są jedną z najczęstszych przyczyn sepsy, która uszkadza układ nerwowy, nerki, wątrobę i żołądek. Może spowodować zakrzepicę i doprowadzić do amputacji kończyn, a nawet śmierci. Na zakażenie meningokokowe najczęściej chorują dzieci od 2 miesiąca do 5 roku życia i młodzi ludzie w wieku od 11 do 24 lat. Choroba zaczyna się od wysokiej gorączki, bólu głowy i rąk, sztywnieje kark, później pojawiają się krwawe wybroczyny na skórze.

PNEUMOKOKI

Szczepienie od 2 miesiąca życia

 

Pneumokoki to bakterie – najgroźniejsze dla niemowląt i dzieci do 2 roku życia. Szczepionka chroni przed zapaleniem ucha i zatok, zapaleniem płuc i opon mózgowych, a także sepsą. Pneumokoki potrafią uszkodzić układ nerwowy, wywołują napady padaczkowe i upośledzenie umysłowe.

OSPA WIETRZNA

Szczepienie od 9 miesiąca życia do 12 lat, od 13 roku życia dwie dawki co 6 tygodni

 

Większość dzieci choruje, ale powikłania choroby są groźne: zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, płuc, nerek i stawów.

ROTAWIRUSY

Szczepienie od 6 do 24 tygodnia życia

 

Szczepionka zalecana maleńkim dzieciom. Dla nich odwodnienie spowodowane biegunką towarzyszącą chorobie, może być śmiertelnie niebezpieczne.

 

Jak zapisać się na wizytę:

W celu zapisania się na wizytę, ustalenia terminu kolejnej konsultacji, jej zmiany lub odwołania prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (081) 855 44 77 lub 797 709 908

 

 

Serdecznie zapraszamy  Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

 

Dla stałych Pacjentów korzystne oferty i rabaty!