Aktualności

BEZPŁATNE BADANIE CYTOLOGICZNE W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

Dodano: 23/09/2020 BEZPŁATNE BADANIE CYTOLOGICZNE W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy  to program skierowany do wszystkich kobiet w wieku 25-59 lat, które nie wykonywały badania cytologicznego w ramach programu w ciągu ostatnich 3 lat.

 

Bezpłatne (refundowane przez NFZ) badanie cytologiczne w ramach programu można wykonać w Centrum Medycznym "CURATE", bez skierowania.

 

Badania są przeprowadzane raz na 3 lata, a u kobiet obciążonych czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV – typem wysokiego ryzyka), co 12 miesięcy.

 

Program składa się z trzech etapów:

1. Etap podstawowy, polega na pobraniu przez lekarza lub położną rozmazu cytologicznego z szyjki macicy w gabinecie ginekologicznym.

 

2. Etap diagnostyczny,polega na ocenie pobranego rozmazu cytologicznego w pracowni diagnostycznej.

 

3. Etap pogłębiony, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w rozmazie cytologicznym kobieta powinna być skierowana do ośrodka realizującego etap diagnostyki pogłębionej. W ramach tego etapu wykonywane jest badanie kolposkopowe z biopsją celowaną w razie wskazań.

 

Nie jest wymagane skierowanie!

 

W celu zapisania się na wizytę, uzyskania bliższej informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (081) 855 44 77 lub 797 709 908

Wstecz